سبد خرید 0
ورود / عضویت
کد تأیید به شماره شما ارسال می شود
Proceed With WhatsApp
ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:30)

سولات پر تکرار

سؤالات پرتکرار

سوالات متداول

در این بخش از سایت خط سیتی به تعدادی از سؤالات پرتکراری که ممکن است ذهن شما عزیزان رو مشغول کرده باشه؛ جواب دادیم! سؤالات توی سه تا دسته بندی قرار داده شده اند. سؤالات عمومی در مورد خوشنویسی، سؤالات مربوط به ابزارهای خوشنویسی، سؤالات مربوط استفاده از دوره ها و پنل کاربری. در نهایت اگه جواب سؤالی که در مورد خوشنویسی فارسی و انگلیسی توی ذهنت هست رو نگرفتی؛ واسه مون پیام بذار، ما با عشق جواب سؤالت رو میدیم!

سوالات عمومی در مورد خوشنویسی

خوش خطی و یا خوشنویسی یک هنرِ کاملا اکتسابی است؛ همه ی افراد با کمک آموزش صحیح، تلاش و پشتکار؛ میتوانند خوش خط شوند. مطمئن هستیم که “دانشمندان هنوز هیچ کروموزومی تحت عنوان “کروموزوم خوش خطی” کشف نکرده اند!!!”

بله 100% میتوانید؛ اول از همه پیشنهاد میشود مقاله “9 تفاوت خوشنویسی با خوش خطی” را مطالعه نمایید که متوجه شوید میخواهید خوش خط شوید یا خوشنویس! سپس با بهره گیری از دوره های آموزش خوشنویسی(فارسی و لاتین) خط سیتی؛ کمی پشتکار و استمرار در تمرین؛ شما به راحتی میتوانید اصول زیبانویسی و خوشنویسی را بیاموزید.

این موضوع تماما به تلاش و پشتکار شما بستگی دارد. اگر واقعا در یادگیری خوش خطی مصمم و جدی باشید؛ ما با اطمینان خاطر به شما هنردوست عزیز مژده میدهیم!!! شما میتوانید در مدت زمانی کمتر از دوماه یک دست خط زیبا داشته باشید.

جواب این سوال با اطمینان خاطر “مثبت” است. با استفاده از دوره های آموزش مجازی خوشنویسی و همچنین  با اراده، پشتکار و تمرین مستمر به خوبی میتوان؛  قواعد و مهارت های خوشنویسی را فراگرفت. تمامی دوره های آموزشی“خط سیتی”، مطالب را به صورت طبقه بندی شده، جامع و با بیانی ساده و کاربردی ارائه میدهند.

تقریبا هیچ تفاوتی در یادگیری خوشنویسی برای افراد راست دست یا چپ دست وجود ندارد. به عبارتی قواعد نوشتاری برای هر دو گروه (چپ و راست دست) یکی است؛ فقط در چند مورد جزیی؛ اصول نوشتاری کمی متفاوت است.

سن به صورت مستقیم هیچ تاثیری در یادگیری خوشنویسی ندارد! هر شخص؛ از زمانی که نوشتن رو یاد میگیره تا زمانی که کنترل دست هاش ارادی است و لرزش غیرعادی نداره، میتونه خوشنویسی و زیبا نویسی رو انجام بده. دو پارامتر مهم توی یادگیری خوشنویسی وجود داره:

♦ آموزش صحیح، اصولی و کاربردی (روی “دوره های آموزشی خط سیتی” حساب باز کن!) ♦ تلاش، پشتکار، استمرار در انجام تمرین و رفع اشکال (روی خودت حساب کن!)

بله! “خط سیتی” به هنرآموزانی که با موفقیت آزمون پایانی را پشت سر بگذارند مدرک خوشنویسی بین المللی از سازمان فنی حرفه ای  ارائه می دهد. لازم به ذکر است که تمامی هنرآموزانی که دوره های خط سیتی را با موفقیت به پایان رساندن؛ برای دریافت مدرک خوشنویسی از انجمن خوشنویسان ایران و همچنین برای دریافت مدرک لاتین از انجمن های اروپایی و آمریکایی  به صورت 100 درصد آماده هستند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه؛ مقاله “دانستنی های جالب مدرک خوشنویسی فارسی و انگلیسی” را مطالعه کنید.

خط سیتی برای زیباتر شدن دستخط کودکان؛ پکیج های خوشنویسی تحت عنوان “زیبانویسی فارسی و زیبا نویسی انگلیسی” تدوین کرده است و به زودی ارائه میدهد. این دوره ها هم به زیباتر شدن خط (فارسی و انگلیسی) کودکان کمک میکنند و همینطور میتوان گفت دوره ی مقدماتی خوشنویسی هستند.

بله کاملا متفاوت هستند، پیشنهاد میشود مقاله “9 تفاوت خوشنویسی با خوش خطی” را مطالعه کنید.

هر کدام از موارد بالا دارای معایب و مزایایی هستند. به طور کلی پیشنهاد خط سیتی؛ آموزش با دوره های مجازی است. پیشنهاد میشود مقاله “معایب و مزایای کلاس های خوشنویسی حضوری و آنلاین” را مطالعه کنید.

در این مورد واقعا نمیشه یه نسخه برای همه پیچید! اگر پرتلاش باشی و روزانه حداقل 1 ساعت برای تمرین اصولی زمان بذارین؛ تقریبا یک ماهه اصول رو یاد گرفتین، ولی برای رسیدن به نتایج عالی و تسلط پیدا کردن به خوش خطی تمرین و گذشت زمان نیازه. دو پارامتر تاثیرگذار در یادگیری هنر خوشنویسی و خوش خطی:

* یادگیری درست قواعد و اصول خوشنویسی و خوش خطی (دوره های آموزشی خط سیتی؛ در این مسیر همراه شما هستند)

* تلاش و پشتکار، استمرار در تمرین (تماما به شما وابسته است)

در نهایت افرادی بودن که کمتر از یک ماه اصول و قواعد رو یاد گرفتن و افرادی هم هستن که بعداز گذشت مدت ها هنوز اندر خم یک کوچه اند…

تمامی دوره های آموزشی خط سیتی به صورت جامع و مرجع هستند. میتوان به جرأت گفت که شما تا پایان دوره آموزشی از مراجعه به هر گونه کتاب و استاد بی نیاز خواهید بود. البته برای مقاطع فوق حرفه ای میتوانید از اساتید و هنرمندان دیگر کمک بگیرید.

انتخاب سبک خوشنویسی یا خوش خطی؛ کاملا سلیقه ای است. پیشنهاد میکنیم قبل از تهیه دوره آموزشی؛ مقاله “کدام دوره آموزشی رو انتخاب کنم؟” را مطالعه و با دید باز دوره آموزشی مناسب خود را تهیه و استفاده کنید.

دوره های آموزشی به صورتی است که پس از تماشای فیلم آموزشی و تمرین؛ برای هنر آموز جای هیچ سوالی باقی نمی ماند. با این حال برای رفع اشکال میتوانید با پشتیبان آموزشی خود ارتباط برقرار کنید. ما شما را تا مرحله ی خوش خطی و خوشنویسی تمام و کمال همراهی خواهیم کرد.

خیر، مجموعه خط سیتی تلاش دارد که بتواند در قالب ارائه پکیج های جامع آنلاین به ارائه آموزش خوشنویسی و خوش خطی فارسی و انگلیسی بپردازد.

تیم پشتیبانی (فنی و آموزشی) خط سیتی تا زمان یادگیری کامل محتوای دوره ی انتخابی؛ شما را تنها نمیگذارد.

خیالتون راحت! روش های آموزشی که مجموعه خط سیتی برای دوره های ارائه شده در پیش گرفته است! روش خوش خط شدن یک شبه نیست! در تمامی دوره های آموزشی که در سایت ارائه شده اند؛ تمامی نکاتی که نیاز دارین رو بهتون گفتیم و فقط نیازه که شما دل بدین و تمرین ها رو با دقت انجام بدین، همین!

نمی دونیم والا!!! شاید بشه!!! راستش تیم خط سیتی هم از این تبلیغات دروغین زیاد دیده ولی تا حالا فردی که یک هفته ای خوشنویسی یا زیبا نویسی رو یاد گرفته باشه؛ ندیدم!!! شما اگه کسی رو دیدین یا میشناسین یه هفته ای خوشنویسی یا زیبا نویسی رو یاد گرفته حتما به ما هم اطلاع بدین که به بقیه دوستان هم اطلاع بدیم… به خدا قسم یک ساعته هم میشه خوش خط شد ولی اگه قبل از این یک ساعت حداقل دو ماه تمرین درست و به جا انجام داده باشی! لازمه بدونید که: آموزش خوشنویسی نیاز به آموزش کامل و اصولی، استمرار و ثابت قدم بودن در تمرین داره که این موارد به زمان نیاز داره.

با اطمینان خاطر در دوره ی مورد نظر شرکت کنید، تمامی دوره ها تحت پوشش “ضمانت برگشت وجه” و “گارانتی آموزشی”  هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه گارانتی مراجعه کنید. (صفحه گارانتی)

به صورت کلی در خط زیبای فارسی؛ توصیه شده است قبل از یادگیری خط “شکسته نستعلیق”؛ خط زیبای “نستعلیق” را بیاموزیم. اما در تمامی دوره های آموزشی خط سیتی همه قواعد و اصول مورد نیاز در هر دوره به صورت کامل و مرجع بیان شده اند. با این توصیف میشود گفت هیچ دوره ای پیشنیاز دوره ی دیگری نمی باشد. در خوشنویسی لاتین هم میتوان گفت پیش نیاز ی وجود ندارد. هر دوره ای که مناسب شماست انتخاب و بیاموزید.

دوره های آموزشی ارائه شده در خط سیتی از مقدماتی تا پیشرفته (چندسطحی) همراه شما هستند. پیشنهاد ما این است حتی اگر خط خوبی دارید مرور اجمالی مطالب ابتدایی میتواند حاوی نکات و مطالب کلیدی جالبی برای شما باشد و خالی از لطف نیست.

کلیه دوره های آموزشی در سایت خط سیتی به صورت کامل و جامع بیان شده است به عبارتی تمامی دوره ها چند سطحی هستند(از مقدماتی تا پپشرفته)؛ یعنی با تهیه یک دوره آموزشی میتوانید از ابتدا تا انتهای دوره پیشرفته را فرا بگیرید.

پیشنهاد تیم ما  این است که: نهایتا دو خط (یک خط فارسی و یک خط لاتین) را همزمان بیاموزید. البته این سؤال بستگی به توانایی شما، زمان اختصاص یافته به امر آموزش خوشنویسی، انتخاب دوره های آسان و سخت و در نهایت وابسته به پشتکار شما است. اگر میتوانید برای آموزش دیدن زمان لازم را بگذارید؛ انتخاب چند دوره ایرادی ندارد. خط سیتی برای افرادی که بیش از یک دوره تهیه میکنند تخفیف 20 درصدی اعمال میکند.

خط سیتی به آموزش های ارائه شده 100% اطمینان دارد؛ به همین منظور برای تمامی دوره های منتشر شده “ضمانت نامه آموزشی” و “ضمانت نامه برگشت وجه” ارائه داده است. اما یادگیری خوشنویسی به آموزش کامل، اختصاص دادن زمان، استمرار و ثابت قدم بودن در تمرین نیاز دارد.

خط سیتی به شما دوست عزیز پیشنهاد میدهد مقاله “کدام دوره آموزشی رو انتخاب کنم؟” را مطالعه کنید. سپس با دید باز یک دوره آموزشی که مناسب شرایط شماست را انتخاب و به یادگیری آموزش های ارائه شده بپردازید.

خیر، آموزش های منتشر شده در سایت خط سیتی هیچ گونه پیشنیازی ندارند. می توانید دوره آموزش نستعلیق تحریری را با اطمینان خاطر انتخاب و از آموزشهای ارائه شده لذت ببرید.

بله، آموزش خط قلم میتواند کلی یادگیری خط تحریری رو ساده تر کند. اصول آموزش خط نستعلیق به صورت کلی یکی است. تنها تفاوت در ابزار نوشتاری و سرعت نوشتاری آنهاست است.

اه، وااا!!!! آرزو چیه دیگه؟ با تلاش و پشتکار به راحتی میتونی خوش خط بشی، دقیقا خوب جایی اومدی! تیم ما تا ته خط خوش خطی همراهته. با اطمینان خاطر روی دوره های آموزشی خط سیتی برای خوشنویسی و خوش خطی حساب باز کن. کافیه یه سر به “دوره های آموزشیخط سیتی بزنی.

برای هنر آموزان مبتدی؛ پیشنهاد این است که در ابتدا با مداد تحریر را انجام دهند. بعد از کمی پیشرفت دیگر نوشت افزارهای موجود را امتحان کنند. در مجموع؛ شما باید مهارت نوشتاری و اصول تحریر را بیاموزید و به نوشت افزار خاصی وابستگی نداشته باشید.

هر شخصی که توانایی خواندن و نوشتن دارد؛ با توجه به سلیقه و شغلش میتونه از دوره های مناسب موجود استفاده کنه و یک مهارت کاربردی رو به مهارت هاش بیافزاید.

دوره های خط سیتی برای افرادی که انتظار دارند بلافاصله بعد از شرکت در دوره و به صورت آنی خوش خط شوند مناسب نیست! (خوش خطی یک هفته ای نداریم) و از طرفی میشود گفت دوره های آموزشی خط سیتی تنها برای افرادی که سواد خواندن و نوشتن ندارند؛ هیچ کاربردی ندارد!

در دوره های آموزشی که با نوشت افزار “قلم نی” اجرا میشوند، نحوه انتخاب قلم مناسب، تراش قلم، قط زدن و تمامی موارد مربوطه از سیر تا پیاز به صورت کامل آموزش داده شده میشود.

اساتید بزرگ؛ از قدیم توصیه میکردند که اول خط زیبای “نستعلیق” را بیاموزید و مسلط شوید و بعد یادگیری خط زیبای “شکسته نستعلیق” را آغاز کنید. این مژده را به دوستان هنر دوست میدهیم که دوره های خط سیتی تمامی مطالب پیش نیاز هر دوره را به صورت کامل گردآوری و به صورت جامع بیان کرده است. از این رو هیچ دوره ای پیشنیاز دوره ی دیگیر نیست.

خیر؛ در دوره های آموزشی خطوط لاتین؛ نحوه تحریر صحیح حروف (حروف کوچک، حروف بزرگ، اتصالات، اعداد و علائم، جمله نویسی، تزئینات و…) آموزش داده میشود. به عبارتی  دوره  هندرایتینگ و کاپرپلیت برای همه اقشاری که با زبان درگیر هستند مفید و کاربردی است. (دانش آموزان، دانشجویان، اساتید و…)

سؤالات مربوط به ابزار

خیر، پیشنهاد تیم خط سیتی برای تهیه لوازم خوشنویسی مراجعه به سایت معتبر “فروشگاه لوازم خوشنویسی” است. این فروشگاه معتبر هم لوازم خوشنویسی فارسی و هم لوازم خوشنویسی لاتین رو با بهترین کیفیت ارائه میده. 

در ابتدای هر دوره آموزشی؛ لوازم مورد نیاز برای یادگیری و تمرین خط مورد نظر به دقت معرفی و بررسی میشوند و در نهایت بهترین و مناسب ترین پیشنهاد ها به شما ارائه خواهد شد.

بله، لوازم خوشنویسی تاثیر مستقیم بر روی یادگیری هنر خوشنویسی دارد. هر چه لوازم با کیفیت تر باشد؛ روند آموزش شیرین تر و روان تر خواهد بود؛ البته منظور از کیفیت حتما قیمت بالاتر نیست، در مراحل آموزش با نحوه انتخاب لوازم با کیفیت و مناسب خوشنویسی کاملا آشنا خواهید شد.

خیر؛ تمام سفارشات در “فروشگاه لوازم خوشنویسی” به صورت اینترنتی انجام میپذیرد. اطلاعات تمامی محصولات همراه با تصاویر در سایت فروشگاه لوازم خوشنویسی” موجود میباشد و در صورتی که نیاز به اطلاعات و تصاویر دیگری دارید لطفا با پشتیبانی فروشگاه تماس بگیرید.

ارسال با پست پیشتاز معمولا 4 روزه؛ ارسال با پست ویژه معمولا 2 روزه؛ ارسال با تیپاکس معمولا 3 روزه

بله 100%؛ فروشگاه معرفی شده مسئولیت کامل سلامت سفارش شما رو بر عهده میگیرد. از این بابت ذره ای  نگران نباشید.

پس از ثبت سفارش، اطلاعات پیگیری براتون پبامک میشه؛ با داشتن این اطلاعات به راحتی میتوانید از طریق سامانه رهگیری؛ مرسوله خود را پیگیری کنید.

سؤالات مربوط استفاده از دوره ها، استفاده از پنل کاربری

بله، برای مشاهده دوره های آموزشی لازمه با استفاده از نام کاربری و رمز عبور؛ وارد حساب کاربری خود شوید. فرایند عضویت در سایت خیلی ساده است.

برای مشاهده دوره ها لازم است که شما از مرورگر chrome یا firefox استفاده کنید
اگر شما با استفاده از مرورگر داخلی اینستاگرام وارد سایت شوید ممکن است در برخی فرایند ها دچار مشکل شوید

در صورت فراموش کردن رمز عبور خود؛ میتوانید از  گزینه “رمز عبور را فراموش کرده ام” کمک بگیرید. مشخصات کاربری برایتان پیامک میشود.

تمامی دوره هایی که تهیه میکنید به صورت مادام المعر در پنل کاربری شما باقی میمانند. هیچ کدام از دوره های آموزشی خط سیتی محدودیت زمانی ندارند.

خیر، تمامی دوره های آموزشی؛ که در سایت خط سیتی ارائه میشوند به صورت دانلودی در اختیار هنردوستان عزیز قرار میگیرند. متاسفانه به دلیل رعایت نکرده حق کپی رایت در ایران، از شما همراه عزیز تقاضا میکنیم؛ حامی حقوق مادی و معنوی مجموعه خط سیتی باشید و از نشر غیرمجاز دوره ها جدا خودداری نمایید.

خیر، نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست؛ حتی اگر سالیان بعد هم آپدیتی برای دوره هابی که شما عزیزان تهیه کرده اید ارائه شود؛ خط سیتی به شما اطلاع رسانی میکند و به صورت اتوماتیک دوره های آپدیت شده در پنل کاربری شما قرار میگیرند. ” از آنجایی که خط سیتی همواره در تلاش است به روزترین، باکیفیت ترین و کارامدترین دوره های آموزشی را در اختیار هنردوستان عزیز قرار دهد و آپدیت دوره ها فرایندی است جدا نشدنی برای پیشرفت مجموعه و افزایش کیفیت دوره ها؛ احتمال آپدیت شدن دوره ها به شدت زیاد است.”

تمامی دوره های آموزشی ارائه شده در سایت خط سیتی قابلیت دانلود دارند. شما میتوانید بعد از دانلود فایل های آموزشی؛ آنها را بر روی هر پلتفرمی تماشا نمایید و لذت یادگیری را تجربه کنید. (گوشی موبایل، تبلت، لپ تاپ، سینماخانگی، کامپیوتر و…)

خیر، نیاز به نصب هیچ نرم افزار خاصی نیست، فقط مرورگر سیستم خود را آپدیت کنید. سپس با نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربریتان شوید؛ هم میتوانید آنلاین دوره ها را مشاهده کنید و هم میتوانید فایل دوره ها را دانلود کنید.

برای هموطنان عزیز مقیم خارج از کشور؛ درگاه بانکی بین الملل تعبیه شده است. عزیزانی که به حساب های بانکی ایران دسترسی ندارند میتوانند با پرداخت ارزی دوره آموزشی مد نظر خود را تهیه کنند.

تلاش شده است که دوره های آموزشی موجود در سایت خط سیتی با کمترین قیمت ممکن در اختیار دوستان علاقه مند قرار بگیرد. با این حال اگر هنر آموزی توان پرداخت هزینه دوره را نداشت میتواند به آدرس ایمیل Freeprice@khatcity.com درخواست خود را ارسال نماید. تیم پشتیبانی خط سیتی بهترین پیشنهاد ها را برای این عزیزان در نظر گرفته است.

بله، اگه زمان کافی برای تمرین داری و تمایل داری همزمان در چند دوره آموزشی شرکت کنی؛ به قسمت دوره های اقتصادی سر بزن! اگه دوره های مورد نظرت توی بسته های اقتصادی بود که مبارکتون باشه!! اگه دوره های مد نظر شما در دوره های اقتصادی نبود؛ نگران نباش! به صورت اتوماتیک بعد از انتخاب بیش از یک دوره آموزشی، برای سبد خرید شما 20 درصد تخفیف لحاظ میشود.

مجموعه خط سیتی دارای نماد الکترونیک، مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه کسب و کارهای مجازی است. اضافه بر این تمامی دوره های ارائه شده در سایت خط سیتی دارای ضمانت نامه برگشت وجه و ضمانت نامه آموزشی هستند.

خیالت راحت که در سایت خط سیتی هیچ سؤالی بدون جواب نمی مونه!!

اگه سؤالی داری که جوابش توی سؤال و جوابای بالا نیست؛ نگران نباش! مشخصاتت رو وارد کن و سؤالت رو بپرس، با لبخند در اسرع وقت به سؤالت جواب میدیم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://khatcity.com/?p=3954